Fuji x-t1

Nová aktualizace firmwaru 4.0 pro Fuji X-T1

Fujifilm v krátké době vydává další aktualizaci firmwaru pro svůj populární model X-T1. Verze 4.0 přináší některá zásadní vylepšení jako například nový systém automatického ostření s vylepšeným výkonem.

Nová verze systému automatického ostření disponuje nyní novými režimy: zónovým a sledovacím (Wide/Tracking), které využívají 77 ostřících bodů rozprostřených na větší ploše čímž podstatně vylepšují ostření při zachycování pohyblivých subjektů.

Vylepšena byla také přesnost automatického ostření. Vestavěné pixely fázové detekce jsou schopny funkce již v rozsahu 0.5 EV na rozdíl od předchozí hodnoty 2.5 EV, čímž je vylepšeno ostření v horších světelných podmínkách a objektů s malým kontrastem vůči pozadí.

Eye detection AF – automatická detekce a zaostření na oči subjektu je další novinkou, která vylepší ostření při pořizování portrétů.

Další novinkou je funkce Auto Makro, která automaticky přepne do režimu makro při zachování rychlosti auto focusu.

Další podstatnou novinkou je možnost použití kompenzace expozice v manuálním režimu při nastavení volby Auto ISO, což dříve nebylo možné.

Všech 26 (!) novinek v novém updatu firmwaru pro Fuji X-T1 najde na stránkách Fujifilmu zde. Nový firmware bude k dispozici ke stažení na konci června.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..